• OPIS PRZEDSZKOLA

• Nasze Przedszkole funkcjonuje od 1 września 2009 roku. Zostało utworzone w ramach realizacji przez Gminę Majdan Królewski projektu unijnego ,,Czas na pierwsze przedszkole   w gminie Majdan Królewski” Dyrektorem placówki jest pani Teresa Romaniec. Zaspokajając potrzeby rodziców przedszkole jest czynne 10 godzin dziennie w godzinach od 630 do 1630, również w okresie ferii zimowych i wakacji letnich w miesiącu sierpniu. Od 1 października 2012 roku do chwili obecnej organem prowadzącym Przedszkole jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Gminie Majdan Królewski „LOKOMOTYWA”, pod kierownictwem pani Anny Ozgi.

Staramy się tworzyć placówkę  bezpieczną, przyjazną każdemu dziecku. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Przedszkole nasze położone jest w bliskim sąsiedztwie ze szkołą podstawową. Mamy swój ogród przedszkolny z wydzielonym placem zabaw, z którego korzystamy jeśli tylko pogoda na to pozwala.

Sale zajęć wyposażone są w nowoczesne meble dostosowane do potrzeb dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne materiały rozwojowe. Wystrój sal stwarza atmosferę ciepła, przytulności. Bogate wyposażenie sal w zabawki, , różnorodne pomoce dydaktyczne (tablicę interaktywną, programy multimedialne: "Tosia i przyjaciele", "Z Tosią przez pory roku" - wspomagające rozwój dzieci, "Logo gry", "Mówiące obrazki" - logopedyczne, bogaty księgozbiór dla dzieci oraz urozmaicone zajęcia dydaktyczne sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Zgrany zespół nauczycielski wraz z personelem pomocniczym zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka. Rozwijamy talenty dzieci, bierzemy udział w różnorodnych konkursach ogólnopolskich: plastycznych, literackich, np. "Moja książka", "Przedszkolna bajeczka o zdrowiu", "Dzieci niepełnosprawne wśród nas" i inne. Organizujemy gminne konkursy dla przedszkolaków z całej gminy: Konkurs Kolęd i Pastorałek, Konkurs Recytatorski.

Przedszkole organizuje szereg imprez dla dzieci i rodziców:

• Powitanie Jesieni - wrzesień,
          • Pasowanie na przedszkolaka - październik,
          • Andrzejki - listopad,
          • Spotkanie z Mikołajem - grudzień,
          • Jasełka - spotkanie wigilijne - grudzień,
          • Bal Karnawałowy - luty,
          • Powitanie Wiosny - marzec,
          • Piknik Rodzinny z grilowaniem w ogrodzie – maj/czerwiec,
          • Dzień Dziecka i Dzień sportu - czerwiec,
          • Pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły - czerwiec.

Bierzemy udział w Kampanii: Cała Polska Czyta Dzieciom

Realizujemy programy ogólnopolskie, m.in. "Czyste powietrze wokół nas" - program antynikotynowy, Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”

Angażujemy się w akcje charytatywne (zbieramy plastikowe nakrętki wspierając chore dzieci, przybory szkolne i materiały opatrunkowe dla dzieci z Afryki, Góra grosza i inne).

Zwiedzamy wystawy w GOK-u w Majdanie Królewskim

Oglądamy spektakle teatralne

Wyjeżdżamy na wycieczki

Przedszkole zapewnienia dziecku bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze pięciu godzin dziennie.

Wysokość opłaty,  za korzystanie z wychowania przedszkolnego przez dziecko w czasie przekraczającym wymiar bezpłatnych zajęć wynosi 1,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć przekraczającą  ten wymiar. Opłata ta uiszczana jest za dany miesiąc kalendarzowy z dołu, do 15 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po danym miesiącu,  w którym udzielane są świadczenia.

Zwalnia się w całości z opłaty, rodziców:

• dziecka będącego trzecim i każdym następnym dzieckiem tej samej rodziny, uczęszczających do przedszkola,
          • dziecka objętego kształceniem specjalnym,
          • dziecka, któremu orzeczono niepełnosprawność.

Zwolnienia udziela się na pisemny wniosek rodzica.

Przedszkole umożliwia dziecku odpłatne korzystanie z wyżywienia regulowane umową z firmą, wyłonioną w trakcie postępowania z ustawy PZP zapytania o cenę.

Wysokość stawki żywieniowej ustala dyrektor Publicznego Przedszkola w Majdanie Królewskim w porozumieniu z organem prowadzącym przedszkole, Stowarzyszeniem ,,LOKOMOTYWA” po dokonaniu rozeznania cenowego na stronach informacyjnych w Internecie podobnego typu placówek, u  których żywienie jest w formie cateringu.

Opłata za wyżywienie jest wnoszona z góry do 15-go dnia każdego miesiąca.

Opłata za wyżywienie podlega zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka pod warunkiem zgłoszenia tej nieobecności  do godz. 800 w danym dniu nieobecności. Zwrot następuje poprzez obniżenie opłat,  w kolejnym miesiącu.

Wpłaty należności dokonuje się na rachunek bankowy przedszkola.

BS oddz. w Majdanie Królewskim

83 9180 1018 2004 3009 1243 0001

Za zwłokę we wnoszeniu opłat naliczane są odsetki w ustawowej wysokości.

W przedszkolu działa elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu (eDziecko)

Dla dziecka przypisana jest indywidualna karta zbliżeniowa, którą otrzymuje rodzic odpłatnie.

Kartę ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu rodzic odbija codziennie wychodząc z przedszkola po oddaniu dziecka pod opiekę nauczyciela oraz po odebraniu dziecka od nauczyciela.

Nie zgłoszenie nieobecności dziecka w przedszkolu do godz. 8:00 oraz brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin płatnych za pobyt w przedszkolu oraz za wyżywienie.