• OGŁOSZENIE O WSZAWICY!!!

            Drodzy Rodzice!

            Ze względu na zgłoszenie przypadku wystąpienia wszawicy w naszym przedszkolu, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

            Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej informacją na temat wszawicy.

            Wszawica

            Czym jest wszawica?

            Wszawica jest chorobą, powodowaną przez pasożyta — wesz głowową (pediculus capitis). Pasożyt ten żyje wyłącznie na owłosionej skórze głowy człowieka i żywi się jego krwią. Wielkość dorosłego owada nie przekracza 2–3 mm. Larwy wszy (gnidy) mają kolor białawo-brązowy, a rozmiarem przypominają główkę szpilki. Samica składa zwykle od 6 do 8 jaj dziennie przez kolejne 20 dni. Dzięki substancji klejącej mocno przyczepiają się do skóry głowy. W ciągu 10 dni z jajeczek wylęga się larwa, która następnie przekształca się w dorosłego osobnika. Pasożyt żywi się wyłącznie krwią człowieka. W miejscu ukąszenia powstaje niewielkie zgrubienie, które swędzi i piecze. Wesz głowowa potrafi jedynie pełzać, dlatego też zarazić się nią można tylko przez bezpośredni kontakt z osobą chorą. Z tego też powodu, największe zagrożenie zakażeniem występuje wśród dzieci i młodzieży, które w przeciwieństwie do osób dorosłych nie zachowują wystarczającego dystansu – przytulają się głowami w trakcie zabawy, śpią obok siebie w czasie poobiedniej przerwy, pożyczają sobie nawzajem szczotki czy gumki do włosów.

            Gdzie występuje wszawica?

            Powszechne przekonanie, że występowanie wszy związane jest z brudem, ubóstwem oraz brakiem przestrzegania podstawowych zasad higieny, spowodowało, że temat wszawicy jest w naszym kraju tematem tabu. A fakty są takie, że wszawica od zawsze, występuje na całym świecie. Problem dotyczy wszystkich kontynentów, stref klimatycznych i populacji. Wszawica głowowa częściej dotyczy dzieci niż osób dorosłych. Rozprzestrzenianiu się zakażenia sprzyjają duże skupiska ludzkie, a możliwości jej przenoszenia są bardzo różnorodne. Wszawicą można zarazić się w przedszkolach, szkołach, na koloniach i obozach organizowanych dla dzieci i młodzieży, przez pożyczanie czapek, szalików czy wspólne korzystanie z grzebieni. Miejscem gdzie wszawica występuje najczęściej są szkoły i przedszkola. Z powodu braku edukacji rodziców jak również kadry pedagogicznej najbardziej cierpią dzieci. Te, u których stwierdzono chorobę są wykluczane z grupy i wyśmiewane przez rówieśników.

             

            Jak zabezpieczyć się przed wszawicą?

            Wszawicą można zarazić się TYLKO przez bezpośredni kontakt, dlatego zaleca się, aby:

            • Profilaktyczna kontrola włosów dzieci stała się nawykiem rodziców, zwłaszcza, jeżeli w szkole lub przedszkolu panuje wszawica. Istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia!
            • Domownicy nie korzystali wspólnie z rzeczy osobistego użytku, takich jak: grzebień lub szczotka, gumki do włosów, ręczniki, czapki, szaliki i inne ubrania.
            • Unikać bezpośredniego kontaktu głowami (włosami) z innymi ludźmi. Zasada ta dotyczy przede wszystkim dzieci. Nie ma skutecznych metod zapobiegających zakażeniu się wszawicą.

            Jak rozpoznać wszy u dzieci?

            Najbardziej charakterystycznym objawem wszawicy jest świąd. Gdy nasze dziecko nieustannie drapie się po głowie, należy niezwłocznie skontrolować skórę głowy i włosy dziecka. Gnidy (jaja wszy) występują zwykle u nasady włosów, mają biały kolor i przypominają łupież (w przeciwieństwie do łupieżu nie da się ich łatwo usunąć). Wszy występują najczęściej za uszami i z tyłu głowy tuż nad karkiem. Dorosłe osobniki widoczne są gołym okiem. Ponieważ odnóży nie widać, wyglądają jak „ziarenka sezamu”. Jeżeli stwierdzimy lub tylko podejrzewamy u dziecka wszawicę, powinniśmy niezwłocznie przejrzeć głowy pozostałych domowników i skontaktować się z farmaceutą lub lekarzem.

            Jak leczyć?

            Wszawicę można wyleczyć. W tym celu należy:

            • ściśle trzymać się zaleceń lekarza/ farmaceuty,
            • sprawdzić czy zakupiony specyfik jest bezpieczny dla dzieci,
            • zapytać farmaceutę, czy produkt nie powoduje alergii i nie drażni skóry głowy,
            • zastosować odpowiedni preparat, który pomoże skutecznie a zarazem bezpiecznie wyeliminować chorobę,
            • pamiętać, że każde leczenie trzeba powtórzyć po 7-8 dniach, aby mieć pewność, że nie nastąpi nawrót wszawicy.

            Dodatkowo warto wiedzieć, że:

            • Wesz głowowa nie potrafi przeżyć bez swojego żywiciela — człowieka, dlatego też odkażanie domu lub mieszkania nie jest konieczne,
            • Wesz głowowa nie bytuje na zwierzętach domowych (pies, kot), dlatego nie musisz przeglądać sierści zwierząt w obawie, że mogą być przyczyną zakażenia,
            • Wszy nie skaczą i nie pływają i dlatego do zakażenia może dojść jedynie przez bezpośredni kontakt głowy z głową,
            • Problem dotyczy w równym stopniu chłopców i dziewczynek. Wiadomo jednak, że dzieci z dłuższymi włosami łatwiej mogą zostać zainfekowane,
            • Należy sprawdzać głowę dziecka raz na 2 tygodnie oraz po każdym powrocie dziecka z wakacji lub wycieczek szkolnych.
        • CHOINKO PIĘKNA JAK LAS - ubieramy choinkę !
          • CHOINKO PIĘKNA JAK LAS - ubieramy choinkę !

            „Wczoraj rosłaś na polanie,dzisiaj przyszłaś do nas.Jakie miłe to spotkanie,choinko zielona.

            Powiesimy świecidełkai wydmuszki z jajek,żebyś była taka piękna,jakbyś wyszła z bajek.”

            Choinka – to symbol Świąt Bożego Narodzenia – pięknie przystrojona zielona choinka pachnie w każdym domu. To przy niej wspólnie świętujemy i śpiewamy kolędy.W naszym przedszkolu tradycji stało się zadość i w naszych  salach stanęły pięknie udekorowane, lśniące choinki. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. A skoro choinka już jest, to wiadomo, że święta są tuż, tuż….

        • PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI
          • PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

            Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

            Dnia 15 grudnia w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

            Dzieci nie mogły się doczekać pieczenia pierniczków. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia nasze pierniczki dekorowaliśmy czekoladową polewą, lukrem i oczywiście ze smakiem degustowalismy. Były pyyysznee! :) 

        • AKCJA ,,POLAKOM NA UKRAINIE”
          • AKCJA ,,POLAKOM NA UKRAINIE”

            Drodzy rodzice proszę o włączenie się do akcji „Polakom na Ukrainie” poprzez  zbiórkę produktów z długim terminem przydatności do spożycia – lista poniżej. Akcja będzie trwała od 1 do 12 grudnia. Zebrane w przedszkolu artykuły zostaną  dostarczone do punktu zbioru – w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie,  a następnie trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

            Prosimy o produkty :

             

            makaron

            kasza (różne rodzaje)

            cukier

            konserwy rybne /puszki mięsne/ pasztety

            puszki (kukurydza, groszek itp..)

            herbata duże opakowanie

            kawa sypana/ kawa rozpuszczalna

            mleko UHT w kartonie

            mleko w proszku

            pakowane wędliny (kabanosy)

            kakao

            orzechy / bakalie

            mąka

            olej

            słodycze (czekolada)

            mydło w kostce

            mały proszek do prania

            pasta do zębów

            żel pod prysznic

            szampon

            świece

             

             

        • MIKOŁAJKI
          • MIKOŁAJKI

            „6 grudnia – jak dobrze wiecie,Święty Mikołaj chodzi po świecie.Dźwiga swój worek niezmordowaniei każde dziecko prezent dostanie.A kiedy rozda już prezenty,wraca do nieba uśmiechnięty”

            6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz zatanczyly "Taniec Bałwanków". Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

        • Andrzejkowe czary
          • Andrzejkowe czary

            "Hokus-pokus, czary-mary,niech się spełnią andrzejkowe czary.”

            29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

            Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość :) Nie zabrakło  ustawiania bucików, wróżenia z kolorów, wróżenia za pomocą wirującej butelki, dzieci mogły poznac kim bedą w przyszłości, czy kierowcą, czy lekarzem ,a może strażakiem? :) itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami muzyczno- ruchowymi. Zabawa była świetrna, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. Zapraszamy do galerii. 

        • Zbiórka dla zwierząt
          • Zbiórka dla zwierząt

            W naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka pokarmów dla zwierzaków
            z gminnego Przytuliska. Przedszkolaki wraz z rodzicami włączyli się do niej i chętnie przynosili puszki z pokarmem dla psiaków. Po zakończeniu akcji pokarm został przekazany pracownikowi Przytuliska.

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 25 LISTOPADA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 25 LISTOPADA

            Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha I STARSZAKA, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Jadą, jadą misie", brały udział w zabawach ruchowych i  wykonywały prace plastyczne.Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

        • Warsztaty zoologiczne
          • Warsztaty zoologiczne

            Do naszego przedszkola zawitały niecodzienni goście! Żółw i ślimaki afrykańskie wyszli ze swoich domków aby przywitać się z dziećmi i pokazać jak wyglądają na żywo. Podczas warsztatów nasi mali odkrywcy zwierząt dowiedzieli się w jakich warunkach żyją zwierzęta, co jedzą, czego nie lubią i kiedy chowają się do swoich domków. Chętne dzieci miały również możliwość wzięcia zwierząt na ręce pod okiem prowadzącego zajęcia. Kontakt z naturą, żywymi zwierzętami zawsze jest niezwykle cenny i pouczający dla dzieci, które dopiero poznają świat wokół siebie. Dlatego nasze przedszkole stara się swoim podopiecznym zapewnić jak najlepszy kontakt właśnie z żywą przyrodą.

        • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            Dokładnie 31 lat temu światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, uchwalając Konwencję o prawach dziecka. Jest to najważniejszy dokument dotyczący prawa dziecka. Od czasu powstania, Konwencja przyczyniła się do poprawy życia dzieci na całym świecie. Dzień rocznicy uchwalenia dokumentu jest co roku obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli. My również chcemy uświadomić dzieciom, że mają swoje prawa i w tym dniu zostały poprowadzone zajęcia na ten temat. Nauczycielki przygotowały plansze przedstawiające prawa dziecka oraz film edukacyjny "Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka". Starszaki miały za zadanie poskładać obrazek w całość i pokolorować, przedstawiający symbolicznie to święto.

        • Zajęcia Otwarte w gr. II
          • Zajęcia Otwarte w gr. II

            18 listopada 2022r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy II "Pszczółki". Takie zajęcia dają  możliwość poznania opiekunów dzieci oraz pokazania, jak wygląda nasza praca. Taki rodzaj kontaktu również dla rodziców jest niezwykle ważny, bo daje okazję do obserwacji tego, jak dziecko funkcjonuje w grupie rówieśniczej i czego się już nauczyło. Tematem zajęć było: "Zabawy w krainie deszczu". Natomiast celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych jak również rozwijanie twórczej postawy dziecka, jego inicjatywy i ekspresji słowno-ruchowej. Pani Monika przebrana za wróżkę deszczową powitała dzieci i poprzez zagadkę naprowadziła dzieci kim jest. Nasza wrózka zaprosiła wszystkie dzieci do krainy deszczu, gdzie czekało na nich dużo zadań związanych z tematem deszczu. Dzieci miały okazję do przeprowadzenia doświadczeń na temat: "Jak powstaje deszcz?" z użyciem gorącej wody i lusterka oraz pianki do golenia i tuszu. Nie zabrakło zabaw ruchowych, podczas których dzieci podzielone na grupy wachlowały folią malarską "chmurką" a pozostałe byly kroplami deszcu. Dzieci odgadywały kto jest schowany za parasolem jak również miały okazję do twórczego działania podczas tańca przy muzyce F. Chopina "Preludium deszczowe". Szukaliśmy ciekawych odpowiedzi na pytanie "Jaki jest deszcz?', układaliśmy zagadki o tematyce deszczowej a na koniec dzieci dostały karty pracy i musiały rysować po śladzie wzór parasola i go pięknie pokolorować. Po zajęciach odbyło się zebranie z rodzicami, podczas którego zostałe przedstawione wyniki z obserwacji wstępnej oraz została przeczytana prelekcja przygotowana przez naszą panią pedagog na temat wyciszania dzieci w domu.

        • SEGREGUJEMY ODPADY!
          • SEGREGUJEMY ODPADY!

            18 listopada 2022 r. w naszym przesdzkolu odbyło się spotkanie I i II grupy przedszkolaków z pracownikiem Urzędu Gminy Panią Agnieszką Wilk podczas, którego dzieci poznały zasady prawidłowej segregacji odpadów, a następnie podczas zajęć praktycznych mogły sprawdzić zdobytą wiedzę. Pani Agnieszka przygotowała dla przedszkolaków wiele niespodzinek  m.im. kolorowanki o segregowaniu odpagów, odblaski czy długopisy. dziekujemy za współpracę:) 

        • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

            Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych . Cała spoleczność przedszkola zebrała się na jednej sali aby wspólnie zaśpiewać Hymn polski . 

        • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

            9 listopada 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka  nowoprzyjetych dzieci.  Mali artyści prezbrani za krasnoludki, zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Były to piosenki: "My jesteśmy krasnoludki", "Wesoło witamy", "Małe smyki" i "Piłka Oli", taniec "Kazaczok".  Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor, Teresa Romaniec, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

            Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

        • POLSKA TO MÓJ KRAJ - maluszki poznają symbole narodowe
          • POLSKA TO MÓJ KRAJ - maluszki poznają symbole narodowe

            Budzenie miłości dzieci do małej i wielkiej Ojczyzny jest jednym z celów wychowania patriotycznego w przedszkolu, dlatego nasze maluszki zostają wprowadzone małymi kroczkami w wielki świat swojej Ojczyzny. Realizując tematy zajęć o Polsce dowiedzialy się najwazniejszych informacji o naszym kraju. 

            Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują biel i czerwień? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? jak wygląda flaga i godło? Co to jest legeda o Warsie i Sawie? Na te i inne pytania przedszkolaki znalazły odpowiedź podczas zajęć edukacyjnych z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Zdjęcia w galerii. 

        • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

             

             5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

            Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)

            Z tej okazji, 4 listopada dzieci z NASZEGO wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle.

            Maluszki spotkały się z Czerwonym Kapoturkiem, który przeczytał im swoją bajeczkę. W rolę Kapturka wcieliła się mama naszej Julki - pani Angelika :) Pani Angelika również jako pierwszy z rodziców wpisała się do Klubu Czytających Rodziców w gr. I. Przedszkolaki z grupy młodszej na zakończenie przygód z bajkami mogly wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z bajkowymi postaciami oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

             Przedszkolaki z grupy II ,,Pszczółki” także wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach oraz wysłuchały czytanej przez panią Martę baśni o ,,Jasiu i Małgosi”.  Następnie segregowały pierniczki z chatki Baby Jagi zwracając uwagę na ich kształt, a także układały chatki od najmniejszej do największej lub odwrotnie. Później uczestniczyły w  zabawach ruchowych, takich jak: ,,Spacer Jasia i Małgosi do lasu”; ,,Zatrute jabłko” rozwijającej szybkość i refleks u dzieci. Spośród wszystkich zabaw przygotowanych przez panią Martę, przedszkolakom spodobała się zabawa – konkurs ,,Pomagamy Kopciuszkowi”.  Polegała ona na jak najszybszym oddzieleniu fasoli od kaszy. Ponadto rozwiązywały związane z bajkami i baśniami zagadki słowne i obrazkowe.  Dzieci bardzo dobrze i świetnie radziły sobie z zadaniami. Posumowaniem tak wspaniałego dnia były wykonane przez starszaków prace plastyczne ,,Chatki Baby Jagi” oraz ,,Wilk”  z papierowego talerzyka. Należy wspomnieć, iż dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola ubrane w ubrania, na których widniały bajkowe postacie.
            Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Był to dzień pełen wrażeń. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

             

             

             

             

             

        • JESIENNE SPACERY MALUSZKÓW
          • JESIENNE SPACERY MALUSZKÓW

            Jesień to piękna pora roku. Pełna kolorów i cudownych widoków. Dzieci podczas spaceru podziwiały okolice przedszkola w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę oraz zbierały liście. Poza tym był też czas na wspaniałą zabawę wsród pięknych i kolorowych, jesiennych liści oraz na pobliskim placu zabaw. 

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakt

      • Publiczne Przedszkole w Majdanie Królewskim
      • 15 8471541
      • ul. Jagiellońska 3 36-110 Majdan Królewski Poland
      • mgr Teresa Romaniec
      • mgr Monika Białas
  • Galeria zdjęć

      brak danych